Jeśli jeszcze nie zrobiłeś swoich podatków na 2017 rok, prawdopodobnie nie jesteś sam. Prawie 3 na 4 osoby przyznają się do zwlekania co najmniej czasami, jak wynika z Fidelity z 2018 r. Studium odkładania finansowych sprawozdań finansowych (PDF). 1 Ale czy to dlatego, że zadanie wydaje się zbyt przytłaczające, lub jesteś zbyt optymistycznie nastawiony do swoich umiejętności zarządzania czasem, zwlekanie z podatkami sprawy mogą być stresujące. Jest wiele dobrych powodów, aby czekać na podatki od akt, ale czasami czekanie aż do ostatniej chwili może wywołać większy niepokój niż po prostu wykonanie pracy.

Dobrą wiadomością jest to, że w tym roku masz dwa dodatkowe dni na przygotowanie: Termin składania dokumentów podatkowych upływa 17 kwietnia, a nie 15 kwietnia.

Aby pomóc Ci zacząć i uniknąć opóźnień, rozważ te wskazówki dotyczące składania podatków.
Spróbuj obniżyć swój dochód podlegający opodatkowaniu

Udział w tradycyjnym IRA może pomóc w zmniejszeniu dochodu do opodatkowania w danym roku, a z kolei obniżyć federalne podatki dochodowe, o ile kwalifikujesz się do tego odliczenia podatkowego.2 Limit odliczenia od podatku w roku podatkowym 2017 wynosi 5 500 USD . Dla osób, które mają 50 lat lub więcej, limit wynosi 6500 $, a do 17 kwietnia 2018 roku masz możliwość otwarcia i wniesienia wkładu do IRA.

Czytaj Punkty widzenia na Fidelity.com: 7 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o IRA.

Osoby pracujące na własny rachunek i freelancerzy mogą otworzyć uproszczony plan emerytalny dla pracowników – bardziej znany jako SEP IRA – nawet jeśli pracują w pełnym wymiarze godzin jako pracownicy. Jeśli zarabiasz pieniądze na freelancingu lub prowadzisz mały biznes z boku, możesz skorzystać z potencjalnych ulg podatkowych z twojego bocznego koncertu. Dzięki SEP IRA, składki mogą być odliczone od podatku, podobnie jak w przypadku tradycyjnego IRA, ale SEP IRA ma znacznie wyższy limit składki. W 2017 r. Limit składki wynosi 25% dochodu przed opodatkowaniem (20% dla osób prowadzących działalność na własny rachunek) lub 54 000 USD, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. Ostateczny termin składania składek na 2017 r. To termin podatkowy – 17 kwietnia 2018 r. Więcej informacji można znaleźć w poradniku IRS dla emerytów emerytalnych dla osób fizycznych w nowym oknie.

Zbierz i przejrzyj dokumentację

Przejrzyj wyciągi bankowe, roczne raporty inwestycyjne, rejestry czeków, wyciągi z kart kredytowych i „zestawienie świadczeń” od twojego zakładu ubezpieczeń zdrowotnych, aby sprawdzić, czy istnieją możliwości odliczenia. Recenzja zeznania podatkowego z 2016 r. Może przypomnieć Ci, co zwykle odejmujesz. Sprawdź wszystkie formularze podatkowe od swojego banku, dostawcy hipoteki i dostawcy usług finansowych. Jeśli masz pożyczki studenckie – dla siebie lub swoich dzieci – upewnij się, że masz powiązane formularze podatkowe dotyczące odsetek do odliczenia.

Czytaj Punkty widzenia na Fidelity.com: Wskazówki dotyczące odliczania więcej w czasie podatkowym.
Plik w formie elektronicznej

Składanie zeznania podatkowego drogą elektroniczną jest szybsze, łatwiejsze i mniej podatne na błędy. Możesz uzyskać dostęp do usługi e-pliku IRS za pomocą komercyjnego oprogramowania, przez profesjonalnego doradcę podatkowego lub bezpośrednio z IRSOpens w nowym oknie. Jeśli zdecydujesz się na e-plik, pamiętaj, że możesz poprosić o podanie skorygowanej kwoty dochodu brutto z zeznania podatkowego w 2016 roku, aby zweryfikować swoją tożsamość. Jest to część inicjatywy IRS zmierzającej do zwiększenia bezpieczeństwa.
Plik, nawet jeśli nie możesz zapłacić

Składanie zeznania podatkowego na czas i płacenie mniej niż jesteś winien nie jest tak kosztowne, jak nie złożenie w ogóle. W rzeczywistości kara za niezłożenie deklaracji podatkowej może być nawet 10 razy większa niż kara za niepłacenie w całości, zgodnie z IRS. Kara za późniejsze zgłoszenie wynosi 5% kwoty niezapłaconego podatku za każdy miesiąc, w którym twój powrót jest spóźniony, maksymalnie do 25%. Jeśli złożysz więcej niż 60 dni po terminie, minimalna wysokość kary wynosi 135 USD lub 100% niezapłaconego podatku, w zależności od tego, która kwota jest niższa. Z drugiej strony, jeśli złożysz zeznanie, ale nie zapłacisz wszystkiego, co jesteś winien, kara za zwłokę wynosi 0,5% podatku należnego za każdy miesiąc, maksymalnie 25%. Karę za zwłokę odstąpiono za miesiące, w których również jesteś winien kary za późniejsze zgłoszenie.
Zgłoś rozszerzenie, jeśli nie jesteś gotowy

Jeśli nie masz pełnych informacji lub potrzebujesz więcej czasu na przygotowanie swojego powrotu do kwietnia, możesz uzyskać 6-miesięczne przedłużenie. Należy jednak pamiętać, że rozszerzenie do pliku nie jest rozszerzeniem do zapłaty. Nadal musisz przesłać IRS kwotę podatku, którą jesteś winien do 17 kwietnia, lub otrzymać karę za zwłokę. Jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie, możesz wypełnić i przesłać Formularz 4868Opens w nowym oknie lub możesz uzyskać automatyczne przedłużenie, szacując swoje zobowiązanie podatkowe i dokonując płatności elektronicznej za pomocą IRS Free File. Możesz również poprosić o przedłużenie podczas dokonywania płatności za pośrednictwem systemu IRS Direct Pay lub elektronicznego systemu podatku federalnego.

Działaj szybko, jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa

Jednym z największych powodów, dla których IRS zaleca wcześniejsze składanie podatków, jest ochrona przed oszustwami podatkowymi. Powszechną taktyką stosowaną przez złodziei jest złożenie fałszywego zeznania podatkowego pod kradzioną tożsamością i uzyskanie zwrotu pieniędzy. Zachowaj kopię swojego powrotu; Jeśli złożysz uzasadniony zwrot i otrzymasz powiadomienie, że zwrot został już przetworzony pod Twoim numerem ubezpieczenia społecznego, wypełnij formularz IRS 14039, Identity Theft AffidavitOpens w nowym oknie, dołącz go do wydrukowanej kopii twojego zwrotu i prześlij do IRS.

Należy również złożyć skargę dotyczącą kradzieży tożsamości w witrynie IdentityTheft.govOpens w nowym oknie i skontaktować się z jednym z 3 głównych biur informacji kredytowej w celu umieszczenia powiadomienia o oszustwie w dokumentacji kredytowej. Powinieneś również skontaktować się ze swoimi instytucjami finansowymi i powiadomić ich o zaistniałej sytuacji. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj punkty widzenia na Fidelity.com: Nie paść ofiarą oszustw finansowych.
Przestrzegaj ustawy Affordable Care Act

Ustawa o obniżeniu podatków i pracy uchyliła karę związaną z indywidualnym mandatem w ustawie o przystępnej cenie (ACA) – ale nie wchodzi ona w życie do 2019 r. W roku podatkowym 2017 i 2018 podatnicy nadal muszą mieć ubezpieczenie zdrowotne lub zapłacić karę.

Jeśli w ubiegłym roku nie posiadałeś wymaganego ubezpieczenia zdrowotnego, to faktycznie łamiesz prawo, jeśli zdecydujesz się nie płacić kary, a zamiast tego ryzykujesz, że IRS tego nie wymusi.
Zaproponuj pracującym dzieciom złożyć wniosek

Wiele osób, które nie spełniają ogólnych wymogów dotyczących składania zeznania podatkowego i nie sądzi, że są one winne podatku dochodowego, są skłonne nie zawracać sobie głowy zgłoszeniem. Ale i tak może to być dobry pomysł. Na przykład młodzi ludzie, którzy pracowali w okresie letnim lub po szkole mogli mieć podatki potrącane z ich wynagrodzenia. Jeśli nie złożą zwrotu, nie otrzymają zwrotu pieniędzy. Ponadto musisz złożyć wniosek o zwrot „ulgowych” ulg podatkowych, takich jak zarobiony kredyt dochodowy, dodatkowa ulga podatkowa na dziecko lub amerykański kredyt podatkowy na okazję.

Czytaj Punkty widzenia na stronie Fidelity.com: Dzieci i podatki: odpowiedzi na 6 najważniejszych pytań.
Dokonaj korekt, jeśli chcesz otrzymać zwrot pieniędzy

Zwrot z urzędu skarbowego nie jest darem od rządu, jest to zasadniczo nieoprocentowana pożyczka udzielona Państwu przez IRS, który jest teraz zwracany Państwu. Duży zwrot pieniędzy jest prawdopodobnie oznaką, że zbyt dużo podatku potrącono z wypłaty. Jeśli tak, powiedz swojemu pracodawcy, że chciałbyś zmienić formularz W-4, i użyj kalkulatora podatku u źródła IRS jako punktu wyjścia do dokonania korekty.

Po wypełnieniu i złożeniu zeznania podatkowego w 2017 r. Nie wolno go po prostu odpisać i zapomnieć o tym. Tak jak duży zwrot pieniędzy jest wskazówką, że możesz mieć zbyt wiele ukrytych rzeczy, inne doświadczenia w tym roku mogą zilustrować, co możesz zrobić inaczej w przyszłym roku. Na przykład, możesz zmienić swoje przygotowanie podatkowe lub strategię składania wniosków – lub możesz zdecydować się trochę przyczynić się do IRA w ciągu roku zamiast spieszyć się do wpłacania pieniędzy w okresie poprzedzającym termin podatkowy. Koniec końców, ważne jest to, że twoje podatki są gotowe – przynajmniej do przyszłego roku.

 

Polecamy:

http://www.gajg.pl/

http://www.3pionki.pl/

http://www.gryfbet-gielda.pl/

https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *