Czy wiesz, że niezależnie od tego, czy ty i twój narzeczony jesteście małżeństwem 1 stycznia tego roku lub 31 grudnia, dla celów składania deklaracji podatkowych, zostaniesz uznany za żonaty przez cały rok?

To może być jedna z wielu niespodzianek podatkowych, które czekają na ogłoszenie ślubów. Obecnie ty i twój partner prawdopodobnie składacie wniosek o wydanie statusu Single lub Head of Household. Oznacza to, że koncentrujesz się wyłącznie na dochodach, potrąceniach i ulgach podatkowych. Jednak po zawarciu małżeństwa można łączyć dochody i odliczenia. Zanim jednak zdecydujesz się na zgłoszenie Married Filing Separately lub Married Filing Jointly, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.
Married Filing Jointly (MFJ)

Po przejściu w dół przejście między obrazami podatkowymi najprawdopodobniej się zmieni – i zwykle dzieje się to na lepsze. Według IRS, składając wspólnie oświadczenie, ty i twój współmałżonek zgłaszasz łączny dochód i odliczasz łączne dopuszczalne wydatki. Możesz nadal składać wnioski wspólnie, nawet jeśli jedno z nich nie ma żadnych dochodów ani potrąceń. Korzyści ze złożenia wniosku są różne na wiele sposobów. Na przykład:

Jeśli każdy posiada indywidualne konta inwestycyjne, a jeden dobrze sobie radzi, a drugi zrekompensuje straty w ciągu roku, zamiast płacić podatki od zysków z inwestycji, która dobrze się spisała, straty z drugiego konta mogą zrekompensować zysk, a z kolei , należne podatki.

Jeśli przed ślubem, ty i twoi narzeczeni, indywidualnie posiadane domy, które były uważane za główne rezydencje (tj. Żyłeś w nich 2 z poprzednich 5 lat) i chciałeś sprzedawać z zyskiem, to każdy z nich byłby w stanie wykluczyć odpowiednio 250 000 $ z zysków z Twoje indywidualne dochody podlegające opodatkowaniu. Gdy jesteś żonaty, jeśli zarówno jesteś właścicielem domu, jak i mieszkam w domu jako główne miejsce zamieszkania, które chcesz sprzedać, możesz połączyć swoje wyłączenia na łączną kwotę 500 000 USD zysków, za które nie jesteś winien żadnego podatku od zysków kapitałowych.

Żonaty segregowanie oddzielnie (MFS)

Chociaż składanie wniosków wspólnie jest łatwiejszą i tańszą opcją dla pary małżeńskiej, nie zawsze jest to najlepszy wybór. Składając wspólny wniosek, zarówno Państwo, jak i współmałżonek mogą być obarczeni odpowiedzialnością za wszelkie podatki, odsetki lub kary poniesione w związku z powrotem. Oznacza to, że jeśli twój małżonek ma wątpliwe praktyki w zakresie zgłoszenia lub popełnia niezamierzone pominięcia lub błędy, obaj jesteście odpowiedzialni za dodatkowy naliczony podatek, niezależnie od tego, czy jeden lub oboje małżonkowie uzyskali dochód. Żonaty Rejestracja osobno może mieć sens, gdy nie masz jasności co do zwyczajów związanych ze sprawozdawczością finansową współmałżonka i ogólnych przemyśleń na temat płatności podatków (chociaż można to z pewnością dodać do planu skupu pieniędzy). Ponadto, jeśli doświadczyłeś znacznej kwoty niezwróconych kosztów leczenia w ciągu roku, MFS może pomóc Ci je uzyskać. Zasadniczo nie można odliczyć tych niezwróconych kosztów, chyba że przekraczają one 7,5% skorygowanego dochodu brutto, co jest trudną liczbą do uzyskania, jeśli składasz dwa dochody. Jeśli jednak chcesz złożyć osobno, możesz odliczyć część tej kwoty. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli zdecydujesz się złożyć swoje podatki jako Married Filing Separately, niektóre kredyty i odliczenia, które otrzymasz, gdy zbiorą się razem, zostaną utracone. Obejmują one:

Zasiłek na dzieci i na opiekę zastępczą
Koszty adopcji i kredyt
Spłata odsetek od pożyczek studenckich
Odliczenie czesnego
Uzyskany podatek dochodowy
Kredyt podatkowy dla amerykańskich możliwości

Kary małżeńskie i premie

Kara pieniężna nie jest z góry ustaloną kwotą ani stawką podatkową, którą się płaci. Jest to wyższa kwota podatku wymagana od małżeństwa składającego wspólny zeznanie podatkowe w porównaniu do tego, czy ta sama para była singlem i złożyła dwa indywidualne zwroty o tym samym dochodzie. Ważne jest, aby zauważyć, że dokładnie przeciwne istnieje również i istnieje premia małżeńska, która znacznie przewyższa liczbę kar. Odnosi się to do niższej kwoty podatku wymaganej od małżeństwa składającego wspólny zeznanie podatkowe w stosunku do dwóch pojedynczych osób, które składają ten sam dochód. Możesz użyć tego kalkulatora z Centrum polityki podatkowej, aby potwierdzić, że otrzymujesz karę lub premię ze statusu małżeńskiego. Ustalenie twoich podatków zarówno jako Żeglarstwo Zgłaszanie osobno, jak i Żonaty, składanie razem będą najbezpieczniejszym sposobem na ustalenie, która opcja daje najniższy podatek, ale ogólnie rzecz biorąc, może okazać się, że składanie razem jest najlepszą opcją. Jak to, co czytasz?

Sezon ślubny rozpoczął się w tym roku pełnym entuzjazmem medialnym, zaproszeniami do pryszniców, ceremoniami i przyjęciami, a także zbliżającym się stresem ze względu na ilość pieniędzy, które są wydawane na te radosne okazje.

Wydatki na porę roku wystarczą, by kogoś stresować. Jednak Twoje wydatki nie muszą być poza kontrolą, jeśli wykonasz te 6 kroków, aby zorganizować i ustalić priorytety:

1) Zrób listę. Wymień każdy ślub, na który Cię zaproszono i wszystkie wydarzenia (prysznice, kawalerki, wieczory kawalerskie itp.) Z nim związane i potencjalne koszty dla każdego z nich. Pamiętaj, aby uwzględnić podróże, zakwaterowanie w hotelach, stroje lub dodatki do smokingów lub zakupów, prezenty, włosy i makijaż (w razie potrzeby) oraz wszelkie inne wydatki, które możesz ponieść w trakcie podróży.

2) Ustal priorytety. Po doliczeniu kwoty do każdego wydarzenia i wesela, zadaj sobie pytanie, które wydarzenia są dla Ciebie najważniejsze. Wielki dzień prawdopodobnie przeważy wszystkie, ale może się okazać, że wybierzesz bardziej kameralny prysznic dla nowożeńców lub spotkanie grupowe, aby świętować ze swoim przyjacielem na mniejszą skalę. Wybierz ten, w którym czujesz się najlepiej, będąc świadomym swojego budżetu.

3) Zacznij oszczędzać. Przy podejmowaniu decyzji, które wydarzenia są dla Ciebie najważniejsze, powinieneś mieć ostateczny kosztorys dla każdego ślubu. Najlepszym sposobem, aby nie rozbić banku przy każdym wydarzeniu, jest zacząć oszczędzać już dziś. Spójrz na ramy czasowe, które masz do czasu każdego ślubu, i przygotuj się na systematyczny plan oszczędnościowy, aby dostać się tam, gdzie musisz być (lub przynajmniej zamknąć). Czy to 50 $ co dwa tygodnie, czy 150 $ – odkładając pieniądze teraz, będziesz mieć je pod ręką, gdy każdy ślub się odbędzie i nie poczujesz napięcia prawie tak, jakbyś rozdawał całą gotówkę w jednym czas.

4) Planuj z wyprzedzeniem. Aby podróżować, zarezerwuj wcześniej i wykorzystaj stronę internetową, taką jak kayak.com lub airfarewatchdog.com, aby otrzymywać powiadomienia o cenach lotów. Należy również pamiętać, że wtorki są zazwyczaj najtańszymi dniami na zakup biletów lotniczych.

5) Bądź kreatywny na prezenty. Ta rada jest wypróbowana i prawdziwa. Jeśli jesteś artystą, podstępnym lub posiadasz specjalne umiejętności, które można wykorzystać, takie jak fotografia, gotowanie, a nawet konserwacja samochodu, zaoferuj swoje usługi lub stwórz coś wyjątkowego dla swojego przyjaciela. Pozwoli to nie tylko zminimalizować obciążenie przepływem środków pieniężnych, ale prawdopodobnie będzie oznaczać znacznie więcej.

6) Bądź szczery. Nie tylko ze sobą, ale także ze znajomymi, którzy biorą ślub. Jeśli coś nie leży w Twoim budżecie, powiadom znajomych. Jeśli zaginiesz, będą wiedzieć, że to nie dlatego, że nie chcesz tam być. Zamiast tego proponuj spędzać z nimi trochę czasu lub pomagać i wysyłać zaproszenia. Wesela są okazją do podzielenia się emocjami wielkiego dnia, a nie ilością pieniędzy, które pochodzą z portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *