Ostatnio jesteś żonaty? Gratulacje! Teraz, gdy oficjalnie wycofałeś się z planowania i przygotowania, które są wymagane od współczesnego ślubu i możesz nazwać się nowożeńcami, nadszedł czas, aby zacząć myśleć o innym rodzaju planowania. To jest planowanie finansowe i ważne jest, aby osiągnąć wszystkie te wielkie cele, jakie ty i twój współmałżonek macie dla wspólnego życia. Radzenie sobie z finansami jako nowożeńcy może wydawać się zastraszające. Ale doświadczone finansowo pary wiedzą, że najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to po prostu zacząć. Wykonanie kilku prostych czynności może teraz przynieść duże dywidendy w przyszłości. Mając to na uwadze, zastanów się nad tymi wskazówkami dotyczącymi inwestowania, aby Twoje szczęście i szczęście mogło przynieść sukces finansowy.
Zacznij od podstaw

Jeśli nie wiesz nic na temat finansów lub inwestowania, zdaj sobie sprawę, że musisz zwiększyć swoją znajomość finansów. Poproś o pomoc profesjonalistę, rozpocznij czytanie książek o finansach osobistych i zapoznaj się z edukacyjnymi kursami na temat pieniędzy i inwestycji, które możesz wziąć razem. Nie musisz być ekspertem finansowym, zanim zaczniesz inwestować, ale musisz zrozumieć podstawy, aby nie rzucać na ślepo pieniędzy. Zacznij od przeczytania tego posta na temat Podstawowych warunków inwestowania, które powinieneś wiedzieć wraz z postem uzupełniającym.
Żądaj darmowych pieniędzy

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia inwestowania jest sponsorowany przez pracodawcę rachunek emerytalny. Konta emerytalne, takie jak 401 (k), często pochodzą z meczu firmowego. I to są darmowe pieniądze na stole dla ciebie i twojego współmałżonka. Zapewnienie co najmniej wystarczającej kwoty, aby zabezpieczyć mecz, wymaga wniesienia pewnej kwoty podstawowej kwoty do ustalonego limitu, a firma dopasuje swój wkład do własnych funduszy (np. Twój pracodawca dopasuje 50% twojego osobistego wkład do twojego 401 (k) do 6% twojej pensji). Jest to dodatkowy dodatek, który towarzyszy Twojej pensji i może pomóc w wpłaceniu dodatkowych dolarów na emeryturę.
Maksymalizuj konta na własne

Po wykorzystaniu dopasowania pracodawcy na 401 (k), nadszedł czas, aby spojrzeć na IRA. Konto IRA, czyli indywidualne konto emerytalne, to konto, które możesz otworzyć i wesprzeć niezależnie od pracodawcy. Wyceluj na maksa albo Rotha IRA albo tradycyjnego IRA; maksymalna kwota na 2014 rok na obu kontach wynosi 5 500 USD. A jeśli jesteś samozatrudniony, spójrz na plany emerytalne dostępne dla przedsiębiorców i rozważ skorzystanie z SEP IRA. Możesz wnieść 20% swoich zarobków do SEP IRA, jeśli jesteś właścicielem jednoosobowym. Może to przynieść poważne oszczędności podatkowe na własny rachunek, ponieważ SEP są odroczone podatkowo (co oznacza, że ​​nie jesteś opodatkowany, dopóki nie wycofasz swoich pieniędzy).
Wykorzystaj dwie pensje, aby zwiększyć swoje składki

Jako nowożeńcy podwoili Państwo jedynie dochód gospodarstwa domowego, jeśli zarówno ty, jak i twój małżonek przynosicie do domu wypłatę. Zamiast podporządkowywać się inflacji związanej ze stylem życia i zwiększać wydatki, zwiększając dochody, ustal budżet, który wykorzystuje tylko jedną pensję partnera na wydatki. Innymi słowy, przeżyj jedną pensję – i spróbuj przelać drugą pensję, aby zwiększyć swoje wkłady inwestycyjne.
Pracować razem

Para, która dowiaduje się o pieniądzach, zostaje razem! Pewnie, to brzmi trochę głupio, ale komunikowanie się i ciągłe dodawanie do twojej finansowej wiedzy jako para idzie długą drogę. Nieporozumienia i nieporozumienia dotyczące pieniądza prowadzą do poważnego stresu małżeńskiego. Pamiętaj, że ty i twój nowy małżonek jesteście zespołem i pracujesz razem nad tym, co chcesz osiągnąć w życiu. To od Ciebie zależy zabezpieczyć idealną, bezpieczną emeryturę. Nikt nie zadba o twoje potrzeby finansowe w przyszłości, dlatego ważne jest, abyś planował i zaczął oszczędzać. Dzięki sile składanej, twoje lata 20-te i 30-te są twoimi pierwszorzędnymi oszczędnościami. Nie wierzysz mi? Sprawdź poniższy przykład: Jeśli zaczniesz oszczędzać 200 USD / miesiąc od 25 roku życia do 65 lat, zakładając, że zarabiasz 7% rocznie, otrzymasz 524,962 USD w wieku 65 lat. Jeśli opóźnisz i zaczniesz oszczędzać 200 USD / miesiąc od 35. roku życia do 65 lat, zakładając, że zarabiasz 7% rocznie, w wieku 65 lat masz 243 995 $. To różnica 280 000 $! Nawet jeśli nie możesz odłożyć zbyt wiele na przyszłość, pamiętaj, że każdy pomaga! Ponownie najważniejszą rzeczą jest to, że zaczynasz tak szybko, jak to możliwe, jeśli chcesz osiągnąć swój pomysł finansowego sukcesu w tym życiu, które budujesz razem.

Często w finansach osobistych rozmawiamy o rzeczach, które powinniście zacząć robić, bez zwracania uwagi na rzeczy, które powinniście przestać robić, aby zacząć od zdrowych nawyków. Te złe nawyki są tymi, o których nie wiesz, że możesz na początku wpędzić cię w kłopoty finansowe (lub z dala od kursu). Przeczytaj o 4 złych nawykach pieniężnych, które powinieneś kopać w statystykę krawężnika.

Uwaga: Jeśli potrzebujesz pomocy przy rozliczaniu się z nowych nawyków, które próbujesz utworzyć lub tych, które próbujesz złamać, sprawdź aplikację Lift.do, niesamowitą aplikację i witrynę, która sprawia, że ​​nawyk łamania zabezpieczeń i tworzenie nowych jest zabawne i interaktywne.

1) Wyrzucenie karty kredytowej za zakupy impulsowe. Wielu z nas (włączając mnie) korzysta z naszych kart kredytowych, aby płacić za rzeczy, aby zdobywać punkty z zamiarem spłacenia salda na koniec miesiąca. To świetnie w teorii, ale tam, gdzie ludzie wpadają w kłopoty, używa się karty kredytowej bez – jak się domyślacie – śledzenia. Jeśli przez miesiąc używasz karty kredytowej na posiłki, gaz, rozrywkę, ubrania i wiele innych w celu całkowitego spłacenia lub nawet zwiększenia salda, może to sprawić ci kłopoty. Nie tylko nie zdajesz sobie sprawy z tego, dokąd zmierza Twoje pieniądze, ale bez jakiejś struktury lub limitu dolara, aby pozostać w środku, prawdopodobnie pozbędziesz się pieniędzy z finansowania innych celów, które są dla ciebie ważniejsze. Ustaw maksymalną kwotę w dolarach, jaką możesz wykorzystać na kartę kredytową na każdy tydzień lub miesiąc, i upewnij się, że masz środki na spłatę z konta bankowego (bez wyciągania z innych celów oszczędnościowych).

2) Spłacanie minimalnego zadłużenia konsumenta. Podczas gdy jesteśmy na temat zadłużenia, wielokrotnie widzę ludzi, którzy płacą tylko minimalne kwoty należne z tytułu ich zadłużenia lub wkładają trochę więcej do każdej płatności. Chociaż jest wspaniale, że masz zwyczaj płacenia rachunków na czas, płacąc minimum, będziesz czuł, że to niekończąca się dziura, z której możesz się wydostać (nie wspominając już o tym – prawdopodobnie będzie cię to kosztować więcej) . Postaraj się, by najpierw celować w najwyższe saldo stóp procentowych i każdego miesiąca rzucaj wszelkie dodatkowe pieniądze na tę płatność. Najwyższa stopa procentowa to zazwyczaj ta, która kosztuje Cię najbardziej, a tym samym saldo, które chcesz zniszczyć najszybciej. Stamtąd, celuj w następną najwyższą stopę procentową i tak dalej.

3) Nie odkładanie pieniędzy na wypadek nagłych wypadków i / lub emerytury. Jeśli nie masz skonfigurowanego funduszu awaryjnego, teraz jest czas na rozpoczęcie. Jeśli coś poszło nie tak i trafiłeś na rachunek za usługi medyczne, naprawę samochodu lub więcej – może to spustoszyć twoje finansowe życie. Poza tym, choć wydaje się to odległą drogą – prawdopodobnie dojdzie do przejścia na emeryturę, a nawet jeśli wygląda inaczej, niż typ emerytury, jaki twoi rodzice sobie wyobrażają, nadal będziesz chciał mieć poduszkę, która pomoże ci wesprzeć Twoje marzenia. Najlepszym sposobem na przełamanie tego zwyczaju jest rozpoczęcie oszczędzania w niewielkich ilościach w sposób systematyczny i automatyczny. Oznacza to automatyczne przekazywanie pieniędzy na konto oszczędnościowe w każdym okresie rozliczeniowym lub w każdym miesiącu i „ustawianie i zapominanie”. W ten sposób wpadniesz w zwyczaj płacenia siebie najpierw.

4) Ignorowanie Twoich świadczeń pracowniczych. Broszury dotyczące świadczeń pracowniczych nie są najbardziej przykuwające uwagę, ale są pełne przydatnych informacji, które pomogą Ci lepiej prowadzić życie o lepszych finansach! Ważne jest zrozumienie dostępnych opcji ubezpieczenia zdrowotnego wraz z ubezpieczeniem na wypadek niezdolności do pracy i / lub ubezpieczenia na życie. Jeśli twój pracodawca zapewnia ci możliwość uczestniczenia w niektórych z tych programów i nie decydujesz się na skorzystanie z tego, w zasadzie odmawia się osobie oferującej spadochron przed wyskoczeniem z samolotu. To jest ochrona. Oni to oferują. Zdobyć przewagę. Ponadto ważne są elastyczne konta wydatków i programy zakupu akcji pracowniczych. Ponadto, jeśli Twój pracodawca ma dostęp do 401 (k) meczu, upewnij się, że masz co najmniej tyle, aby móc skorzystać z pełnego meczu (to darmowe pieniądze!). Nawyki mogą być zarówno łatwe, jak i trudne do uformowania lub złamania. To sprawia, że ​​czasami trudno je utrzymać. Pamiętaj, aby zacząć od niewielkich, wybierz jedną rzecz na raz, aby rozwiązać i świętować wygrane po drodze. Chcesz uzyskać więcej informacji na temat przejęcia kontroli nad swoim życiem finansowym? Wejdź na listę sprawdzonych zamożnych zamawiających, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do 9 kroków do praktycznego bogactwa, przewodnika po uzyskaniu jak najlepszej formy finansowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *