Jeśli masz własną firmę, czy ci się to podoba, czy nie, istnieje dodatkowa złożoność finansów osobistych. Nie tylko musisz zastanowić się, dokąd zmierza Twoja własna pieniądz i jak się tam dostać, ale musisz przemyśleć te same pytania, jeśli chodzi o dochody generowane przez Twoją firmę.

Prowadzenie oddzielnych rachunków bankowych może pomóc w organizacji finansów firmy – co jest ważne w złożonej sytuacji! – ale posiadanie zbyt wielu może być trudne do opanowania.

Oto kilka sugestii na temat tego, jakie konta bankowe są potrzebne i dlaczego dla Twojej firmy, dzięki czemu możesz wysyłać pieniądze w odpowiednie miejsca bez przytłaczania wieloma kontami do śledzenia.
1. Sprawdzanie konta dla operacji

Potrzebujesz wyznaczonego konta czekowego dla swojej firmy. Trzymaj go oddzielnie od finansów osobistych!

Twoje konto czekowe do operacji jest jak centrum sieci finansowej twojej firmy. Wszystkie zarobki powinny wpływać na to konto i należy go używać do opłacania wydatków i kart kredytowych. Będziesz także przenosić środki z tego konta na inne konta oszczędnościowe i inwestycyjne.

To konto jest przeznaczone na pieniądze, które przychodzą i odchodzą, co oznacza, że ​​każdy dolar ma jakiś cel. Ale możesz również zostawić tu małą poduszkę gotówkową, aby zabezpieczyć się przed przypadkowym przekroczeniem stanu konta.

Zastanów się, czy przez cały czas sprawdzasz w swojej firmie od 500 do 1000 dolarów. Jeśli to zrobisz, powiązaj saldo 0 USD z kwotą środków pieniężnych, abyś nie celowo ześlizgnął się z tego salda.
2. Konto dla podatków

Właściciele firm są odpowiedzialni za płacenie własnych podatków przez cały rok. Nikt nie wstrzymuje pieniędzy pochodzących z zarobków, więc musisz oddzielić to, co jesteś winien IRS i twój stan od pieniędzy, które możesz wykorzystać do pokrycia wydatków (i siebie).

Dokładnie to, ile jesteś winien w podatkach, zależy od Twojego stanu, dochodów i statusu zgłoszenia. Porozmawiaj z CPA, aby uzyskać oszacowanie i zdecyduj, jaki procent Twoich zarobków odłożysz na koncie bankowym przeznaczonym na podatki.

Przekazywanie 30% swoich miesięcznych zarobków na konto przeznaczone na podatki jest dobrą zasadą. Możesz pobrać z tego funduszu, kiedy musisz płacić szacunkowe podatki przez cały rok i kiedy (jeśli) musisz płacić co roku w kwietniu.

Najlepiej byłoby, gdybyś nie musiał płacić 30%. Ale odłożenie tej kwoty oznacza, że ​​będziesz mieć dostępną gotówkę, gdy podatki będą należne i będą mogły opłacić rachunek z tego wyznaczonego konta (zamiast przekopywać się za pomocą czeku lub oszczędności, aby wymyślić wystarczająco dużo, aby wysłać do Wujka Sama).
3. Konto oszczędnościowe dla Twoich celów

Chcesz wziąć udział w konkretnej konferencji lub zbudować nową stronę internetową? Ustaw cel biznesowy dla siebie, patrząc na całkowity koszt tego, co chcesz osiągnąć. Następnie podziel tę liczbę przez czas od teraz do momentu osiągnięcia celu, aby wiedzieć, co zapisać co miesiąc.

Załóżmy, że chcesz wziąć udział w wydarzeniu dla osób z Twojej branży. Koszt konferencji oraz podróży i hotelu szacuje się na 2000 USD, a wydarzenie to 8 miesięcy. Musisz zaoszczędzić 250 $ miesięcznie od teraz, aby osiągnąć cel i uczestniczyć w konferencji.

Aby zachować porządek, umieść to 250 USD miesięcznie na osobnym koncie oszczędnościowym przeznaczonym na cele biznesowe. To powstrzyma cię od przypadkowego wydawania tych środków na coś innego między teraz a ostatecznym terminem realizacji celu.

4. Konto na nadzwyczajne oszczędności

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest ogromnym fundamentem sukcesu finansowego. Najprawdopodobniej zachowasz rezerwę gotówkową na pokrycie dużych, nieoczekiwanych wydatków w swoich osobistych oszczędnościach – ale twoja firma również może doświadczyć sytuacji awaryjnych.

Wyznacz konto oszczędnościowe, które możesz łatwo uzyskać w dowolnym momencie, jako awaryjne oszczędności biznesowe. Podczas gdy wytyczne wydatków na okres od 3 do 6 miesięcy są przydatne w życiu osobistym, Twoja firma może wymagać czegoś innego niż fundusz w deszczowym dniu.

Kwota gotówki, którą należy odłożyć na bok w przypadku scenariuszy „na wszelki wypadek”, zależy od wydatków i obowiązków biznesowych. Jeśli masz pracowników lub kontrahentów, których musisz zapłacić, twój fundusz awaryjny powinien utrzymywać znacznie wyższe kwoty gotówki, niż jeśli jesteś wolnym strzelcem, który pracuje na własną rękę przy minimalnych nakładach.

Twoja firma prawdopodobnie potrzebuje pewnej ilości gotówki do działania, od płacenia rachunków i kupowania zapasów po upewnienie się, że w banku jest wystarczająco dużo czasu na zapłacenie podatku IRS. Spójrz na swoje regularne miesięczne koszty, które musisz zapłacić bez względu na wszystko i dodać poduszkę, aby być bezpiecznym.
5. Opcjonalne konto „Elastyczne wydatki”

Te 4 konta powyżej powinny dobrze służyć Twojej firmie. Ale możesz też użyć innych kont, szczególnie jeśli chcesz przeznaczać pieniądze na określone cele.

Jeśli chcesz, aby dostępne środki były dostępne, rozważ otwarcie osobnego konta oszczędnościowego i wniesienie do niego niewielkiego miesięcznego wkładu.

Trzymanie tego konta oddzielnie od innych kont pomaga utrzymać porządek. Będziesz wiedział, że pieniądze tutaj nie są przeznaczone na konkretny cel – ale to także nie tylko wydawanie.

Środki pieniężne zgromadzone na tym koncie „elastycznych wydatków” zapewniają pewną swobodę w wydatkowaniu na rzeczy, które powstają, zamiast próbować zaplanować każdą rzecz przez cały rok. Oddzielenie go także pomaga złagodzić pokusę korzystania z innych funduszy (które mają służyć oszczędnościom lub ustalonemu celowi) w celu dokonania zakupu lub inwestycji, których nie przewidziałeś.
Utrzymuj konta biznesowe w organizacji i zarządzaj nimi

Wszystko to mówi, że nie potrzebujesz nieskończonej liczby rachunków bankowych dla swojej firmy. Istnieje coś takiego jak zbyt wiele kont (i możesz tam być, jeśli często zapominasz o kilku z nich).

Ale jeśli każde konto, które utrzymujesz ma cel i pomaga osiągnąć twoje cele, a jednocześnie wszystkie koszty, prawdopodobnie jesteś w dobrej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *