Karty kredytowe często mają zły charakter w świecie finansów osobistych. Negatywne konotacje nie są całkowicie nieuzasadnione. Kiedy używane są źle i źle zarządzane, karty kredytowe mogą doprowadzić do kłopotów dla Ciebie i Twoich pieniędzy.

Dzięki wysokim limitom, a nawet wyższym stopom procentowym, możesz szybko zdeponować przytłaczającą kwotę długu, jeśli pobierasz więcej niż możesz spłacić na karcie kredytowej, a następnie zaczniesz nosić bilans.

Ale karty kredytowe mogą być również przydatnymi narzędziami, które pomogą Ci zwiększyć przepływ gotówki. Jeśli obciążasz tylko to, co przeznaczyłeś, by wydać i spłacić saldo w całości i na czas co miesiąc, możesz sprawić, aby każdy dolar w budżecie był odrobinę większy dzięki punktom nagrody i zwrotowi gotówki z zakupów, które musisz wykonać.

Możesz zacząć od wyboru najlepszej karty kredytowej w oparciu o swoje nawyki zakupowe i cele finansowe.
Jeśli chcesz w pełni wykorzystać każdy dolar, który wydasz …

Będziesz chciał wypróbować świetną kartę kredytową. Te karty umożliwiają zarabianie pieniędzy za każdą dokonaną transakcję. Większość oferuje minimum 1% zwrotu gotówki przy wszystkich wydatkach, a niektóre z tych kart nagród pozwalają zarobić więcej w oparciu o kategorię, w której wydasz (np. 3% na gaz lub 2% na artykuły spożywcze).

Aby uzyskać najlepsze codzienne wydatki na wypłatę karty kredytowej, sprawdź kartę podwójnego Cash Card Citi®. Nie ma opłaty rocznej, umożliwia sprawdzenie wyniku FICO miesięcznie za pomocą wyciągów i oferuje 1% zwrotu wszystkich zakupów. Najlepsza część? Możesz zarobić dodatkowy 1% (w sumie 2% zwrotu gotówki), gdy płacisz swoje oświadczenie na czas. Otrzymujesz gotówkę jako kredyt na wyciągu, pocztę lub kartę podarunkową.

Oznacza to, że jesteś nagrodzony, gdy ćwiczysz dobre zarządzanie kartami kredytowymi: zarabiasz więcej, płacąc rachunek! Możesz otrzymać gotówkę jako kredyt na wyciągu, sprawdzić pocztę lub kartę podarunkową.

Jeśli chcesz nadążyć za kategoriami wydatków, w których spędzasz najwięcej i aktualizujesz je przez cały rok, możesz wypróbować kartę Chase Freedom®. Wymaga to dobrego zrozumienia budżetu i miejsc, w których wydajesz najwięcej pieniędzy.

Możesz uzyskać 5% zwrotu gotówki w poszczególnych kategoriach premii, które obracają się co kwartał. W przeszłości kategorie te obejmowały gaz, artykuły spożywcze i restauracje. Otrzymujesz także 1% zwrotu gotówki przy wszystkich innych zakupach.

Wadą jest to, że musisz aktualizować swoją kategorię premii wielokrotnie w ciągu roku, a jeśli nie wydasz w tej konkretnej kategorii, otrzymasz zwrot 1% gotówki. Ale nie ma także rocznej opłaty za tę kartę, co czyni ją dobrym wyborem do oszczędzania w określonych obszarach budżetu.
Jeśli chcesz podróżować więcej …

Karty Cash Back są świetne, jeśli chcesz zachować prostotę i zaoszczędzić trochę pieniędzy na codziennych zakupach. Ale ponieważ wydawca karty kredytowej pozwala ci zarobić tę nagrodę w dolarach, nagroda jest warta trochę mniej niż gdybyś zdobył punkty w punktach.

Co, jeśli jednym z celów finansowych jest podróżowanie lub wzięcie większej liczby wakacji? W tym przypadku najlepszą kartą kredytową będzie ta, która została specjalnie zaprojektowana, aby nagradzać Cię za wydatki poniesione w podróży. To dlatego, że punkty, które kupisz za pośrednictwem portali z nagrodami, są warte więcej, niż gdybyś spieniężył te punkty za dolary.

Karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards zapewnia najwyższą jakość przygód, umożliwiając gromadzenie mil, które można wykorzystać przy każdym zakupie. Możesz zdobyć 2 punkty za wydane 1 $. Karta da ci jednorazową premię w wysokości 40 000 mil, jeśli wydasz 3 000 $ w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia karty (która jest warta 400 USD, gdy zastosujesz ją do kosztów podróży).

Jeśli sprawdziłeś karty kredytowe podróży i nagrody, być może słyszałeś o karcie Chase Sapphire Preferred. To fajne dziecko w tej chwili i naprawdę popularna opcja (nie bez powodu, oferuje ładne bonusy i nagrody). Ale jest kilka powodów, dla których możesz chcieć udać się z kartą Venture przez Sapphire:

Opłata za kartę Venture jest niższa (59 USD w porównaniu do 95 USD, chociaż obie są zniesione w pierwszym roku).
Bonus w karcie Sapphire jest wyższy od 500 $ – 625 $, ale dokładna wartość zależy od sposobu wykorzystania bonusu. Sapphire wymaga odkupienia nagród za pośrednictwem platformy Chase, aby uzyskać najlepszą stawkę, co zmniejsza elastyczność dla osób, które nie są zbyt poważne w kwestii hackowania nagród / podróży.
Karta Venture jest bardziej elastyczna, pozwalając na wykupienie nagród w solidnych stawkach na KAŻDYCH wydatkach na podróż, nie tylko na przelot czy hotele, ale na przykład na przejażdżki taksówką, niektóre restauracje, inne opłaty poniesione podczas podróży itp.

Czy jesteś lojalny wobec linii lotniczej lub sieci hoteli? Sprawdź także oferty kart kredytowych. Możesz uzyskać więcej punktów nagrody, jeśli wiesz, że trzymasz się konkretnej marki podczas podróży (po prostu uważaj na wyższe opłaty lub niższe wartości nagrody).
Jeśli chcesz poznać lepsze nawyki kredytowe …

Karty nagród nie są jedynymi dostępnymi opcjami i mogą nie mieć dla ciebie sensu, jeśli obecnie masz trudności z zarządzaniem długiem lub wydatkami. Karty zwrotu gotówki lub te, które pozwalają ci zdobywać punkty, mogą zwiększyć pokusę do wydania (ponieważ, technicznie, dostajesz „nagrodę” za to).

W takim przypadku możesz szukać kart kredytowych, które nie są falbankami, oferować możliwych do zarządzania limitów kredytowych i nie będą pobierać wysokich opłat, które są łatwe do uzyskania, nawet przy niskim kredycie. Oto kilka opcji do rozważenia:

Cyfrowa federalna karta kredytowa Visa Platinum Secured Credit Card: jest to świetna opcja dzięki rocznej opłacie w wysokości 0 USD i bardzo niskiej APR wynoszącej zaledwie 11,75%. Aby ubiegać się o kartę, musisz dołączyć do Digital Federal Credit Union, ale warto się zastanowić, czy kwalifikujesz się do członkostwa.
Karta Citi Simplicity® bez spóźnionych opłat: Masz tendencję do zapominania o płatności kartą kredytową? Ta karta Citi obiecuje, że nie pobierze opłaty za późno, a także oferuje APR nawet w 13,99% (i nie ma opłaty rocznej!).
Discover it® Zabezpieczona karta bez rocznej opłaty: większość kart, które są dobre na kredyt na budowę, nie oferuje żadnych nagród, ale ta pozwoli Ci zarobić 2% gotówki z powrotem do 1000 $ na restauracje i gaz co kwartał i 1% na wszystkie pozostałe zakupy

O czym należy pamiętać przy wyborze karty kredytowej

To powinno pomóc Ci zacząć, ale istnieje niezliczona liczba opcji kart kredytowych i możesz chcieć ocenić więcej opcji przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oto, o czym myśleć, porównując karty:

Zwróć uwagę na APR na karcie, aby wiedzieć, co musisz zapłacić, jeśli zaczniesz nosić saldo. Niektóre karty nagrody są oprocentowane na poziomie 25% lub więcej.
Najwięcej gotówki, jaką oferuje karta, tym bardziej skomplikowane są zasady dotyczące zarabiania gotówki. Upewnij się, że rozumiesz, jak możesz zdobyć obiecaną nagrodę, więc będziesz wiedział, czy chcesz skakać przez wymagane obręcze.
Więcej nagród oznacza zwykle więcej opłat. Zapoznaj się dokładnie z warunkami korzystania z karty i pamiętaj o opłatach rocznych lub innych opłatach, które musisz zapłacić, aby użyć karty.
Jeśli masz bonus powitalny, zwróć uwagę na warunki otrzymania nagrody. Większość wymaga, abyś przez określony czas wydał określoną kwotę (np. 3 000 $ w ciągu pierwszych 3 miesięcy), aby otrzymać bonus. Nie wydawaj więcej, niż twój budżet pozwala uzyskać tę dodatkową nagrodę! Gotówka w twojej kieszeni jest dziś warta więcej niż punkty kart kredytowych.

W końcu karty kredytowe mogą być świetnymi narzędziami finansowymi – ale nigdy nie ma sensu wydawać pieniędzy tylko po to, by spróbować uzyskać status lub nagrody. Trzymaj się swojego osobistego planu finansowego i nie obciążaj więcej niż możesz sobie pozwolić (lub planujesz wydać) na dowolną kartę kredytową, której używasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *