Jaki jest twój wynik kredytowy?

Powiedziałem to wcześniej i prawdopodobnie powiem to jeszcze raz – twoja ocena kredytowa jest jedną z najważniejszych liczb w twoim życiu. Ta trzycyfrową liczbę pełni zasadniczo rolę karty raportu finansowego, z tą różnicą, że po ukończeniu studiów nie można jej zostawić. Twoja ocena kredytowa służy do reprezentowania Twojej zdolności kredytowej, co przekłada się na prawdopodobieństwo terminowego spłacenia Twoich długów. Jeśli zarządzane mądrze, może przynieść ci spokój i wynik w dolarach w kieszeni dzięki niskim oprocentowaniu i wyższym limitom kredytowym. Jeśli nie jest to odpowiednio zarządzane, Twój wynik kredytowy może opóźnić Twoją zdolność do osiągnięcia celów i spowodować, że wydasz więcej pieniędzy, niż to konieczne, aby nadrobić przeszłe błędy.

Co stanowi Twój wynik?

Istnieje pięć elementów, które składają się na ocenę kredytową FICO (Fair Isaac and Company):

35% Twojej oceny opiera się na sposobie płacenia rachunków. (Czy płacisz na czas lub często spóźniasz się lub brakuje płatności?)
30% Twojej oceny zależy od kwoty, którą jesteś winien i kwoty dostępnego kredytu.
15% opiera się na długości historii kredytowej.
10% opiera się na połączeniu Twoich rachunków kredytowych. Obejmuje to zarówno kredyt odnawialny, taki jak karty kredytowe, jak i kredyt ratalny, taki jak kredyty hipoteczne i kredyty samochodowe.
Ostateczne 10% opiera się na nowych wnioskach kredytowych.

Zakres punktacji FICO:

Twój wynik FICO będzie wynosił od 300 do 850. Im wyższa liczba, tym lepiej. Podział zakresów ocen kredytowych może się różnić, ale jest to dobry przegląd:

720-850: Doskonały
690-719: Dobry kredyt
630-689: Uczciwy (średni) kredyt
580- 630: Słaby kredyt
<580: Bad Credit

Jak upewnić się, że Twój raport kredytowy / punktacja jest dokładna:

Aby rozpocząć, użyj strony internetowej, takiej jak annualcreditreport.com lub creditkarma.com, aby uzyskać raport kredytowy i rozejrzyj się za rozbieżnościami. Jeśli znajdziesz cokolwiek, powinieneś natychmiast skontaktować się zarówno z agencją raportującą kredyt, jak iz firmą, która przedstawia niedokładne informacje. Prawdopodobnie będą dostępne połączenia telefoniczne, listy i e-maile w celu aktualizacji. Może to być ból głowy, ale dobry wynik kredytowy przekłada się na wiele dolarów z powrotem w kieszeni.

Jak często powinieneś monitorować swój raport i sprawdzać wynik kredytowy:

Co najmniej raz w roku w celu sprawdzenia dokładności i potencjalnych prób oszustwa. Jeśli padłeś ofiarą kradzieży tożsamości, zapisanie się do jakiejś usługi monitorowania kredytu może być najlepsze dla twojego wyniku i spokoju ducha.

Wskazówki, jak chronić swój raport kredytowy i wysoką ocenę kredytową:

Ponieważ sposób opłacania rachunków stanowi 35% wyniku, ważne jest, aby płacić rachunki na czas. Jeśli spóźnisz się konsekwentnie lub zostałeś wysłany do kolekcji, może to zdecydowanie zaszkodzić twojemu wynikowi. Dotyczy to nie tylko kont kart kredytowych. Uwzględnia także narzędzia, rachunki detaliczne, kredyty ratalne, konta firm finansowych i hipoteki. Uwaga: znaczenie mają ostatnie i częstotliwość opóźnień w płatnościach.
Upewnij się, że Twoje karty kredytowe mają niski lub zerowy stan konta. Osiągnięcie maksymalnej liczby kart przekłada się na niską kwotę dostępnego kredytu (co oznacza, że ​​kredytodawcy uważają, że musisz pożyczać fundusze na codzienne życie lub nie śledzą dokładnie swoich wydatków), a tym samym obniżasz swój wynik. Kiedy jesteś postrzegany jako nadmiernie rozbudowany, przekłada się to na wyższą ocenę kredytową. Uwaga: Zamknięcie rachunków kart kredytowych, które mają saldo zerowe i mają dobrą opinię, nie zwiększy Twojej oceny zdolności kredytowej i będzie odzwierciedlało zmniejszenie dostępnej kwoty kredytu. Zapoznaj się z zaletami i wadami zamykania rachunków kart kredytowych przed podjęciem działań.
Zacznij budować swój kredyt TERAZ. Im dłużej wyświetlasz odpowiedzialną historię kredytową, tym wyższy wynik.
Bądź proaktywny. Jeśli masz problem, który możesz przewidzieć, na przykład spóźnienie się na płatność, odrzucenie czeku lub cokolwiek innego w tej sprawie – skontaktuj się z firmą lub wierzycielem, aby dać im znać. Najprawdopodobniej uzyskasz lepszy raport i nie będziesz musiał ich wyśledzić. Możesz nawet być w stanie uzyskać wszelkie opłaty związane z pominięciem zdarzeń losowych

Nie jest tajemnicą, że nasz dochód gospodarstw domowych przejął w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Dzieliłem się ze społecznością „Workable Wealth”, gdy po uruchomieniu „Workable Wealth” przeniosłem się z pełnoetatowej pracy na stanowisko dyrektora ds. Planowania finansowego w lokalnej firmie zarządzającej majątkiem w San Diego na niepełny etat do końca 2013 r. I teraz, Zamawiam się w razie potrzeby. Co więcej, mój mąż rezygnuje z usług czynnej służby w tym roku i do amerykańskich rezerw, co oznacza, że ​​nasze dochody mogą być jeszcze bardziej zmienne niż przy zmianie mojej pracy. Dodaj do tego potencjalny ruch i sprzedaż / zakup domu, a na horyzoncie mamy wiele zmian. Przemiana jest tematem roku 2014 dla gospodarstwa domowego Storjohann i mimo, że dużo się dzieje, moim celem jest praktyka tego, co głosiłem i kontynuowanie finansowania FUN w naszym życiu.

Właśnie dlatego chcemy świętować nasze finansowe wygrane w tym roku.
Zapoznaj się z przeglądem 5 W wygranych finansowych i zobacz, jak możesz je wdrożyć w swoim domu:

Kto: To jest łatwe. Ty, oczywiście. A twoja znacząca druga, jeśli zostanie sparowana.

Co: Wygrana finansowa ma miejsce, gdy osiągniemy wcześniej określony punkt celu. Na przykład, za każde 1500 USD, które dodajemy do naszej wartości netto (rzeczywiste oszczędności, niezwiązane z rynkiem), mężulek i ja pozwalamy sobie wydać 100 USD na naszą listę „Wants”. W ten sposób możemy zatrzymać się, rozpoznać, co osiągnęliśmy i pozwolić sobie na małą uroczystość w imię naszego postępu. Wygrane finansowe mogą być unikalne dla twojej sytuacji – albo procent zdobytych bramek, pewna ilość zgromadzonych zapasów, kwota spłaconego długu, itd. Pamiętaj o tym, by tworzyć projekty, w których pracujesz. w kierunku. Nie oszczędzaj sobie, oszczędzając 200 USD i wydając 100 USD, ale też nie bądź zbyt restrykcyjny. Zdecyduj, co najlepiej dla ciebie działa, poznaj opóźnienie, jakie może wytworzyć w osiągnięciu twoich celów, a następnie implementuj i trzymaj się go. Nie czuj się winny, gdy świętujesz swoje wygrane, jeśli masz pewność, że ciężko pracujesz, aby osiągnąć swoje cele. Przerwanie na brawa dla siebie jest tym, co motywuje nas do kontynuowania.

Kiedy: Teraz. Poważnie, nie ma lepszego czasu niż dzisiaj, aby świętować swój finansowy sukces! Wszyscy mamy rzeczy, nad którymi pracujemy, niezależnie od tego, czy chodzi o podróż, wypłatę pożyczki studenckiej, wypłatę do domu, zadłużenie z kart kredytowych, oszczędności emerytalne czy więcej. Poświęć dziś dziesięć minut na przemyślenie działań, które już podejmujesz w swoim życiu, aby uzyskać finansowe uporządkowanie. Teraz dodaj czas, aby świętować swoje postępy sporadycznie za pomocą niewielkiej kwoty, niezależnie od tego, czy jest to 20 USD za tygodniową wartość lat lub 100 USD za noc na randkę lub zakup podarunkowy. Rób to, co ma dla ciebie sens.

Gdzie: Trzymamy naszą listę „Want” bezpośrednio na naszej lodówce w naszym domu. Jasnozielony papier i purpurowy marker sprawiają, że staje się on zauważalny, jeśli potrzebujesz pomocy. Niektóre z przedmiotów to 15 USD, a niektóre 200 USD lub 300 USD. Niektóre zostały zakupione i są przekreślone, a niektóre czekają, aż nadejdzie ich kolej.

Dlaczego: Jestem planistą finansowym. Rozumiem, że jeśli utrzymamy magazynowanie możliwie największej ilości pieniędzy, szybciej osiągniemy nasze cele. Jednak nie chodzi tylko o miejsce docelowe dla nas. Chodzi o podróż. Zabawa dla nas jest świętowaniem po drodze. 25%, 50%, 75% funduszy na cel to czas, abyśmy zrobili przerwę – i 100 $, jeśli chcielibyśmy, i kupimy coś, co mieliśmy na naszej „liście życzeń”. Wygrane finansowe są czymś, co każdy i każdy może świętować. Kluczem jest upewnienie się, że jesteś w momencie świętowania wygranej finansowej. Upewnij się, że masz plan wydatków i cele SMART na swoim miejscu i śledzisz swoją wartość netto przed świętowaniem jakichkolwiek zwycięstw. Bo bądźmy szczerzy, jeśli ich nie masz, skąd możesz wiedzieć, czy wygrywasz? Uwaga: Jeśli jesteś ciekawy, kilka wykonanych zakupów na naszej liście to kubek do kawy Kubuś Puchatek (nie sądzę – chciałem) i buty golfowe dla męża. Nowe słuchawki Apple TV i Beats by Dre (dla mnie) są już dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *